Sosna górska 'Golden Glow'

Sosna górska 'Golden Glow' Pinus mugo 'Golden Glow'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 25-70cm

Pinus mugo 'Golden Glow'
Odmiana obecna na rynku od 2006 r. za sprawą brytyjskiej szkółki Kenwith Nursery. Bardzo atrakcyjna przede wszystkim zimą dzięki przebarwiającym się na jasnozłoto igłom. Wiosną igły - o długości 6 cm, proste, ułożone promieniście - wracają do wyjściowego, jasnozielonego koloru, który utrzymuje się do pierwszych przymrozków. Pędy sztywne, skierowane w górę. Młode rośliny mają pokrój kulisty lub płaskokulisty, starsze rosną krzaczasto. Po 10 latach osiąga średnio 1 m wysokości i 0,7 m szerokości. Rocznie 'Golden Glow' przyrasta o ok. 10 cm, chociaż mogą się zdarzać i przyrosty 20-centymetrowe; z wiekiem tempo wzrostu zmniejsza się, a przyrosty stają się krótsze.
Bardzo dekoracyjna odmiana, stanowiąca barwny element zimowego ogrodu, polecana do ogrodów skalnych i jako samotnik. Charakteryzuje się bardzo niskimi wymaganiami, dobrze rośnie nawet na glebach suchych i piaszczystych. Preferuje lekko kwaśny odczyn podłoża. Wymaga stanowiska słonecznego, bardzo dobrze znosi polskie zimy.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 25-70cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Golden Glow'

Sosna górska 'Golden Glow'

Pinus mugo 'Golden Glow' Odmiana obecna na rynku od 2006 r. za sprawą brytyjskiej szkółki Kenwith Nursery. Bardzo atrakcyjna przede wszystkim zimą dzięki przebarwiającym się na jasnozłoto igłom. Wiosną igły - o długości 6 cm, proste, ułożone promieniście - wracają do wyjściowego, jasnozielonego koloru, który utrzymuje się do pierwszych przymrozków. Pędy sztywne, skierowane w górę. Młode rośliny mają pokrój kulisty lub płaskokulisty, starsze ...