Brzoza nadrzeczna 'Studetec'  ('Tecumseh Compact')

Brzoza nadrzeczna 'Studetec' ('Tecumseh Compact') Betula nigra 'Studetec'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-60 cm

Betula nigra 'Studetec'  ('Tecumseh Compact')
Ta odmiana brzozy nadrzecznej jest znacznie niższa niż gatunek. Osiąga 3,5 - 4,5 m, przybiera kształt mocno zagęszczonego krzewu, ale łatwo wyprowadzić ją w formę drzewa. Bardzo interesująco wygląda jej kora, biała z cynamonowymi przebarwieniami, która łuszczy się dużymi płatami. Ładnie wyglądają także cienkie, łukowato przewieszające się gałęzie. Liście są błyszczące, ciemnozielone.
Preferuje stanowiska wilgotne, a nawet mokre, ale bez szkód znosi też okresy suszy. Wymaga gleby obojętnej lub lekko kwaśnej. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Brzoza nadrzeczna 'Studetec' jest w pełni mrozoodporna. Bardzo dobrze wygląda w okolicy dużego, naturalnie urządzonego oczka wodnego, a także w grupie drzew oraz jako soliter. Jest dekoracyjna przede wszystkim z delikatnie płaczącego pokroju i ciekawej kory.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-60 cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza nadrzeczna 'Studetec'  ('Tecumseh Compact')

Brzoza nadrzeczna 'Studetec' ('Tecumseh Compact')

Betula nigra 'Studetec'  ('Tecumseh Compact') Ta odmiana brzozy nadrzecznej jest znacznie niższa niż gatunek. Osiąga 3,5 - 4,5 m, przybiera kształt mocno zagęszczonego krzewu, ale łatwo wyprowadzić ją w formę drzewa. Bardzo interesująco wygląda jej kora, biała z cynamonowymi przebarwieniami, która łuszczy się dużymi płatami. Ładnie wyglądają także cienkie, łukowato przewieszające się gałęzie. Liście są błyszczące, ciemnozielone. Preferuje ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »