Brzoza nadrzeczna 'Little King'

Brzoza nadrzeczna 'Little King' Betula nigra 'Little King'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 70-90cm

Betula nigra 'Little King'(Fox Valley)     syn. Brzoza nadrzeczna 'Little King'

Bardzo ciekawa odmiana brzozy czarnej, o pokroju karłowatym. Bardziej niż drzewo przypomina średniej wielkości krzew lub niskie drzewko o gęstej, kulistej koronie, osadzone na krótkim pniu.

Brzoza ta została wprowadzona do handlu niedawno, w 1992 roku, jednakże od razu zyskała uznanie i zaczęła gościć w kolekcjach oraz nowo budowanych ogrodach. Krótki pień tej brzozy oraz dolne konary w starszym wieku łuszczą się intensywnie, a pod kolejnymi warstwami kory ukazują się coraz to ciekawsze kolory – od kremowego, przez oliwkowy do nawet łososiowego!

Drzewo to ze względu na formę jaką przybiera może z powodzeniem być stosowane do zakładania luźnych, nie ciętych żywopłotów. Sprawdza się także jako element rabat oraz pojedynczo sadzone drzewo w małych ogrodach gdzie trzeba dobrze rozplanować zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni.

  • Pojemnik P1
  • Model Wys. 70-90cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza nadrzeczna 'Little King'

Brzoza nadrzeczna 'Little King'

Betula nigra 'Little King'(Fox Valley)     syn. Brzoza nadrzeczna 'Little King' Bardzo ciekawa odmiana brzozy czarnej, o pokroju karłowatym. Bardziej niż drzewo przypomina średniej wielkości krzew lub niskie drzewko o gęstej, kulistej koronie, osadzone na krótkim pniu. Brzoza ta została wprowadzona do handlu niedawno, w 1992 roku, jednakże od razu zyskała uznanie i zaczęła gościć w kolekcjach oraz nowo budowanych ogrodach. ...