Sosna górska 'Benjamin'

Sosna górska 'Benjamin' Pinus mugo 'Benjamin'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-60cm

Pinus mugo  'Benjamin'


O wielu czarcich miotłach można powiedzieć, że są do siebie zbliżone lub nawet prawie identyczne. Owszem istnieje wiele odmian, które różnią się detalami, ale ta odmiana posiada różnice, które widać na pierwszy rzut oka, i które czynią z niej naprawdę przydatną roślinę. ‘Benjamin’ jest bowiem bardzo zbity, zwarty, tworzy spłaszczone lekko sylwetki, dochodzące do 1 metra średnicy korony i około 40 – 60 cm wysokości. Wygląda pięknie wiosną, kiedy to w koronie pojawia się cały ‘las świeczek’ czyli młodych przyrostów wiosennych, z których rozwiną się gałązki. Po uformowaniu pędów i rozpostarciu igieł następuje druga ‘faza’ okazałego wyglądu sosny, formuje ona wtedy bardzo zbitą powierzchnię korony, która w warunkach poprawnej uprawy wygląda wręcz jak często strzyżona.

 

Jest to odmiana o stosunkowo niskich wymaganiach, urośnie nawet na słabej glebie, ważne jedynie aby nie występowały zastoiska wodne w obrębie bryły korzeniowej, a stanowisko było dobrze nasłonecznione. Dla lepszego wybarwienia igieł można wiosną podsypywać delikatnie tę sosnę nawozem ogólnym do iglaków, co w przypadkach naprawdę słabych gleb poprawi jej żywotność. W trakcie sezonu, poza ewentualnym nawożeniem nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, jest także w pełni mrozoodporna, a okrywanie jej będzie nieuzasadnione. Sprawdzi się w kompaktowych kompozycjach, szczególnie w miejscach reprezentacyjnych, może z powodzeniem rosnąć przez wiele lat uprawiana w ozdobnych pojemnikach.


  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-60cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Benjamin'

Sosna górska 'Benjamin'

Pinus mugo  'Benjamin' O wielu czarcich miotłach można powiedzieć, że są do siebie zbliżone lub nawet prawie identyczne. Owszem istnieje wiele odmian, które różnią się detalami, ale ta odmiana posiada różnice, które widać na pierwszy rzut oka, i które czynią z niej naprawdę przydatną roślinę. ‘Benjamin’ jest bowiem bardzo zbity, zwarty, tworzy spłaszczone lekko sylwetki, dochodzące do 1 metra średnicy korony i około 40 – 60 cm ...