Sosna górska 'Alpenzwerg'

Sosna górska 'Alpenzwerg' Pinus mugo 'Alpenzwerg'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus mugo 'Alpenzwerg'
Karłowa odmiana sosny górskiej o bardzo regularnym, zwartym, stożkowym pokroju, osiągająca po 10 latach do 0,6 m wysokości, a po wielu latach dorastająca nawet do 2 m. Gałązki skierowane do góry, gęsto pokryte krótkimi, grubymi, ciemnozielonymi igłami.
Odmiana wyróżniająca się symetrycznym, regularnym, "choinkowym" kształtem, polecana do zestawień pokrojowych, a także do ogrodów skalnych i wrzosowych. Doskonale sprawdza się jako soliter lub jako centralny punkt rabaty. Może być także uprawiana w pojemnikach. Najlepiej rośnie na glebach lekkich, piaszczystych lub próchnicznych, ale radzi sobie na prawie każdym, nie podmokłym podłożu. W pełni mrozoodporna, toleruje okresy suszy. Preferuje stanowisko słoneczne.

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Alpenzwerg'

Sosna górska 'Alpenzwerg'

Pinus mugo 'Alpenzwerg' Karłowa odmiana sosny górskiej o bardzo regularnym, zwartym, stożkowym pokroju, osiągająca po 10 latach do 0,6 m wysokości, a po wielu latach dorastająca nawet do 2 m. Gałązki skierowane do góry, gęsto pokryte krótkimi, grubymi, ciemnozielonymi igłami. Odmiana wyróżniająca się symetrycznym, regularnym, "choinkowym" kształtem, polecana do zestawień pokrojowych, a także do ogrodów skalnych i wrzosowych. Doskonale ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »