Sosna górska 'Allgäu'

Sosna górska 'Allgäu' Pinus mugo 'Allgäu'

28,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15- 40 cm lub forma pienna 70 cm

Pinus mugo  'Allgäu'

Jedna z bardziej zwartych i regularnie kulista odmiana sosny górskiej, pochodząca od czarciej miotły. Rośnie wolno, jej przyrosty mogą osiągać 3 – 5 cm rocznie, co może zarówno być wadą jak i zaletą. Dla niektórych osób tempo wzrostu tej odmiany może być zbyt wolne, ale coś za coś – gdyby roślina ta rosła szybciej nie wykształcałaby z kolei tak równej, kulistej sylwetki. Szczepi się tę odmianę na różnych wysokościach, ale zasadniczo w każdym przypadku wykształca taką samą sylwetkę, bez wyraźnych odstępstw. Igły średniej długości, ciemnozielone. Do dobrego wzrostu nie wymaga gleb specjalnie żyznych, urośnie nawet na suchym piasku, o ile w okresie aklimatyzacji pomożemy jej nieco.

 

Do bujnego wzrostu potrzebuje zdecydowanie słonecznego stanowiska, w miejscach zacienionych jej pokrój będzie luźny i z pewnością nieatrakcyjny. W ogrodach sprawdzi się na rabatach, w klombach, a także sadzona w ozdobnych pojemnikach – jest całkowicie mrozoodporna. Dobrym jej towarzyszem mogą być odmiany takie jak ‘Glauca Globosa’ świerku kłującego, ‘Spielberg’ sosny czarnej, ‘Conica’ świerku białego. Pozwala na tworzenie zestawień opartych na kontrastujących formach roślin oraz kolorach igieł. W ograniczonym zakresie może również rosnąć w połączeniu z niektórymi krzewami liściastymi, głównie tymi niższymi. Dobrze prezentuje się na tle kory, na łączce wrzosowej lub z runianką.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 15- 40 cm lub forma pienna 70 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna górska 'Allgäu'

Sosna górska 'Allgäu'

Pinus mugo   'Allgäu' Jedna z bardziej zwartych i regularnie kulista odmiana sosny górskiej, pochodząca od czarciej miotły. Rośnie wolno, jej przyrosty mogą osiągać 3 – 5 cm rocznie, co może zarówno być wadą jak i zaletą. Dla niektórych osób tempo wzrostu tej odmiany może być zbyt wolne, ale coś za coś – gdyby roślina ta rosła szybciej nie wykształcałaby z kolei tak równej, kulistej sylwetki. Szczepi się tę odmianę na różnych ...