Sosna giętka 'Navajo'

Sosna giętka 'Navajo' Pinus flexilis 'Navajo'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus flexilis 'Navajo'
Czarcia miotła znaleziona przez Jerry`ego Morrisa w Wyoming (USA). Rośnie w formie nieregularnej kuli, która z wiekiem może trochę się wypiętrzać. W ciągu 10 lat osiąga ok. 70 cm średnicy. Igły niebieskozielone, o długości 5 cm, zebrane po 5, nastroszone i bardzo gęsto wyrastające z pędów, nadają roślinie zwarty, gęsty pokrój.
Doskonała odmiana do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do kolekcji miniaturowych iglaków. Nie ma wygórowanych wymagań, dobrze rośnie na każdej przepuszczalnej, niezbyt mokrej glebie. W pełni mrozoodporna. Wymaga stanowiska słonecznego.

Napisz swoją recenzję

Sosna giętka 'Navajo'

Sosna giętka 'Navajo'

Pinus flexilis 'Navajo' Czarcia miotła znaleziona przez Jerry`ego Morrisa w Wyoming (USA). Rośnie w formie nieregularnej kuli, która z wiekiem może trochę się wypiętrzać. W ciągu 10 lat osiąga ok. 70 cm średnicy. Igły niebieskozielone, o długości 5 cm, zebrane po 5, nastroszone i bardzo gęsto wyrastające z pędów, nadają roślinie zwarty, gęsty pokrój. Doskonała odmiana do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do kolekcji miniaturowych ...