Sosna gęstokwiatowa 'Heavy Bud'

Sosna gęstokwiatowa 'Heavy Bud' Pinus densiflora 'Heavy Bud'

32,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30 - 70 cm

Pinus densiflora 'Heavy Bud'

Kulista odmiana sosny gęstokwiatowej. Charakteryzuje się bardzo zbitą koroną, a uroku dodają jej charakterystyczne dla gatunku, długie i żywo zielone igły. Jest to odmiana osiągająca po wielu latach do 1 metra średnicy, w młodości może być nieco podobna do szerzej znanej odmiany ‘Umbraculifera’, ale w przeciwieństwie do niej formuje niemal idealną kulę, a pokrój ten utrzymuje się do starszego wieku. Przyrosty roczne wahają się w granicach 5 – 8 cm, drobne pędy pokryte są długimi, miękkimi i przyjemnymi w dotyku igłami, które są cechą rozpoznawczą sosny gęstokwiatowej. Wytwarza bardzo ozdobne małe szyszeczki, które jednak często gubią się optycznie w bujnym igliwiu, nie pełnią więc wyraźnej roli ozdobnej.

 

Do dobrego wzrostu nie wymaga zbyt wiele, przeciętna gleba ogrodowa w zupełności wystarczy. Wymaga z kolei słonecznego stanowiska, które jest konieczne do wykształcenia foremnej, równomiernie zagęszczonej korony – w miejscach zbyt zacienionych odmiana ta może być zaledwie cieniem samej siebie. W ogrodach sprawdzi się na odsłoniętych miejscach w luźnych zestawieniach z innymi roślinami iglastymi, choć dobrze również wygląda w towarzystwie niektórych krzewów liściastych. Dobrze prezentuje się na tle kory oraz drobnych kamieni, wyściełających podłoże. Idealna na duże skalniaki oraz do ogrodów skalnych, w cieplejszych regionach kraju może być uprawiana na stałe w pojemnikach.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 30 - 70 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Heavy Bud'

Sosna gęstokwiatowa 'Heavy Bud'

Pinus densiflora ' Heavy Bud ' Kulista odmiana sosny gęstokwiatowej. Charakteryzuje się bardzo zbitą koroną, a uroku dodają jej charakterystyczne dla gatunku, długie i żywo zielone igły. Jest to odmiana osiągająca po wielu latach do 1 metra średnicy, w młodości może być nieco podobna do szerzej znanej odmiany ‘Umbraculifera’, ale w przeciwieństwie do niej formuje niemal idealną kulę, a pokrój ten utrzymuje się do starszego wieku. ...