Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow'

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow' Pinus densiflora 'Low Glow'

25,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20 - 60 cm lub forma pienna 100 cm

Pinus densiflora 'Low Glow'

Odmiana ta została wprowadzona do handlu w roku 1990, wyselekcjonował ją Amerykanin Sydney Waxman z USA. Obecnie jest już dość mocno rozpowszechniona w handlu. Niektórzy twierdzą, że jest ona podobna do odmiany ‘Umbraculifera’, aczkolwiek podobieństwo to u starszych egzemplarzy jest naszym zdaniem naprawdę niewielkie, z tego względu, że ‘Umbraculifera’ ma pokrój lekko parasolowaty natomiast ‘Low Glow’ faktycznie kulisty.

‘Low Glow’ jest odmianą karłową o powolnym wzroście, docelowo osiąga około 1m średnicy, co zajmuje zwykle kilkanaście lat, natomiast wysokość docelowa jest uzależniona od wysokości miejsca szczepienia. Oprócz ładnej, zwartej, kulistej korony ‘Low Glow’ wyróżnia się jeszcze igłami, które często, szczególnie na stanowiskach słonecznych, przybierają żółtozielone zabarwienie. Jeśli chodzi o zabiegi pielęgnacyjne to jest to roślina o naprawdę znikomych wymaganiach. Najbardziej optymalne dla niej warunki to przeciętna, niezbyt wilgotna gleba ogrodowa, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie, stanowisko słoneczne. Jest całkowicie mrozoodporna i posiada duży zakres tolerancji na niekorzystne warunki środowiskowe.

W handlu najczęściej spotyka się osobniki szczepione na niezbyt wysokich podkładkach, przeznaczone do obsadzania ogródków skalnych lub japońskich. Ładnie kontrastuje z innymi szczepionymi odmianami sosen o ciemniejszym ubarwieniu np. z sosną czarną ‘Globosa’. Z kolei u jej podnóża można z powodzeniem sadzić wrzosy oraz niskie trawy kwaśnolubne, a także rojniki lub rozchodniki. Jako, że jej wzrost jest powolny a ostateczne rozmiary niewielkie z powodzeniem można też tę odmianę uprawiać w donicy.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20 - 60 cm lub forma pienna 100 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow'

Sosna gęstokwiatowa 'Low Glow'

Pinus densiflora 'Low Glow' Odmiana ta została wprowadzona do handlu w roku 1990, wyselekcjonował ją Amerykanin Sydney Waxman z USA. Obecnie jest już dość mocno rozpowszechniona w handlu. Niektórzy twierdzą, że jest ona podobna do odmiany ‘Umbraculifera’, aczkolwiek podobieństwo to u starszych egzemplarzy jest naszym zdaniem naprawdę niewielkie, z tego względu, że ‘Umbraculifera’ ma pokrój lekko parasolowaty natomiast ‘Low Glow’ ...