Sosna gęstokwiatowa 'Golden Ghost'

Sosna gęstokwiatowa 'Golden Ghost' Pinus densiflora 'Golden Ghost'

32,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 10 - 50 cm

Pinus densiflora 'Golden Ghost'
Odmiana sosny gęstokwiatowej o wolnym wzroście i nieregularnym pokroju, tworząca niewielkie, gęste drzewka o obrysie zbliżonym do kulistego. Dziesięcioletnie rośliny zwykle dorastają do ok. 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Za atrakcyjność odmiany w największym stopniu odpowiadają długie, wąskie igły w poprzeczne, zielono-żółte paski. Barwa żółtej części igieł zmienia się zależnie od pory roku i latem jest jasna, niemal biała, natomiast zimą staje się intensywnie żółta.
Bardzo dekoracyjna odmiana, największe wrażenie robiąca zimą, zwłaszcza gdy rośnie w towarzystwie ciemnozielonych iglaków. Pięknie prezentuje się jako samotnik, dobrze komponuje się z innymi krzewami. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, na glebie luźnej, piaszczystej, lekko kwaśnej i niezbyt mokrej, ale toleruje także inne rodzaje gleb. Charakteryzuje się wystarczającą mrozoodpornością, jest niewrażliwa na suszę.
Sosna gęstokwiatowa 'Golden Ghost' pochodzi z USA, powstała w szkółce Buchholz & Buchholz Nursery zlokalizowanej w Gaston w stanie Oregon.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 10 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Golden Ghost'

Sosna gęstokwiatowa 'Golden Ghost'

Pinus densiflora 'Golden Ghost' Odmiana sosny gęstokwiatowej o wolnym wzroście i nieregularnym pokroju, tworząca niewielkie, gęste drzewka o obrysie zbliżonym do kulistego. Dziesięcioletnie rośliny zwykle dorastają do ok. 2 m wysokości i 1,5 m szerokości. Za atrakcyjność odmiany w największym stopniu odpowiadają długie, wąskie igły w poprzeczne, zielono-żółte paski. Barwa żółtej części igieł zmienia się zależnie od pory roku i latem jest ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »