Sosna gęstokwiatowa 'Glitzer Pendula'

Sosna gęstokwiatowa 'Glitzer Pendula' Pinus densiflora 'Glitzer Pendula'

36,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 60 cm lub Forma Pienna 55 - 85 cm

Pinus densiflora 'Glitzer Pendula'
Bardzo atrakcyjna odmiana sosny gęstokwiatowej o miękkich, wiotkich pędach. Zaszczepiona na pniu lub wyprowadzona przy paliku tworzy formę płaczącą, rosnąc na ziemi staje się rośliną płożącą, okrywową. Gałązki cienkie, delikatne, gęsto pokryte krótkimi, ciemnozielonymi igłami, rocznie wydłużają się nawet o 20 cm, dzięki czemu formy płaczące szybko dorastają do samej ziemi, a formy płożące łatwo okrywają znaczną powierzchnię.
Niewymagająca, doskonale radząca sobie na słabych, piaszczystych glebach odmiana, bardzo dekoracyjna zarówno jako drzewko, jak i jako roślina okrywowa. Polecana do skalniaków i ogrodów przydomowych, doskonale sprawdza się w kompozycjach pokrojowych i jako dobrze wyeksponowany samotnik.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15 - 60 cm lub Forma Pienna 55 - 85 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Glitzer Pendula'

Sosna gęstokwiatowa 'Glitzer Pendula'

Pinus densiflora 'Glitzer Pendula' Bardzo atrakcyjna odmiana sosny gęstokwiatowej o miękkich, wiotkich pędach. Zaszczepiona na pniu lub wyprowadzona przy paliku tworzy formę płaczącą, rosnąc na ziemi staje się rośliną płożącą, okrywową. Gałązki cienkie, delikatne, gęsto pokryte krótkimi, ciemnozielonymi igłami, rocznie wydłużają się nawet o 20 cm, dzięki czemu formy płaczące szybko dorastają do samej ziemi, a formy płożące łatwo okrywają ...