Sosna gęstokwiatowa 'Alice Verkade'

Sosna gęstokwiatowa 'Alice Verkade' Pinus densiflora 'Alice Verkade'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-50cm

Pinus densiflora 'Alice Verkade'

Jest to odmiana sosny karłowej o niewielkim tempie wzrostu wprowadzona do handlu przez szkółkę o nazwie Verkade z New Jersey w USA. Odmiana ta charakteryzuje się przede wszystkim długimi, jasnozielonymi igłami o tępym zakończeniu, które są dość miękkie i delikatne i skierowane są lekko ku górze, co nadaje roślinie miły dla oka, puchaty wygląd. Przyrosty roczne tej odmiany zawierają się w granicach około 7 – 10 cm, zazwyczaj 10 letnie rośliny mierzą do 1 metra średnicy.
Początkowo pokrój rośliny jest niemal idealnie kulisty i regularny z ledwo widocznym spłaszczeniem na wierzchołku korony, jednakże z czasem spłaszczenie to staje się coraz wyraźniejsze, a starsze egzemplarze mają już pokrój poduszkowaty. W handlu można spotkać egzemplarze szczepione nisko nad ziemią, jak też wyżej na pniu do wysokości około 1 m. W obu przypadkach odmiana ta idealnie sprawdza się w ogrodach japońskich, wygląda bardzo egzotycznie, a jej ciekawy wygląd nie wymaga zbyt dużych nakładów pracy.
Pod wyżej szczepione egzemplarze można celem dodania kolorów posadzić wrzosy lub niskie odmiany traw ozdobnych. Odmiana polecana jest również do ogrodów skalnych, jak też do uprawy pojemnikowej. Nie jest to roślina szczególnie wymagająca, wystarczy jej przeciętna gleba ogrodowa o umiarkowanej wilgotności oraz słoneczne lub lekko zacienione stanowisko, w miarę możliwości osłonięte od wiatru. Przy obecnych łagodnych zimach sosna ta praktycznie nie wymaga okrywania na zimę, wytrzymuje bowiem temperatury do -30oC.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15-50cm

Napisz swoją recenzję

Sosna gęstokwiatowa 'Alice Verkade'

Sosna gęstokwiatowa 'Alice Verkade'

Pinus densiflora 'Alice Verkade' Jest to odmiana sosny karłowej o niewielkim tempie wzrostu wprowadzona do handlu przez szkółkę o nazwie Verkade z New Jersey w USA. Odmiana ta charakteryzuje się przede wszystkim długimi, jasnozielonymi igłami o tępym zakończeniu, które są dość miękkie i delikatne i skierowane są lekko ku górze, co nadaje roślinie miły dla oka, puchaty wygląd. Przyrosty roczne tej odmiany zawierają się w granicach ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »