Brzoza chińska

Brzoza chińska Betula chinensis

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Betula chinensis  Maximowicz

    Brzoza ta jest niskim krzewem dorastającym przeważnie do 3-5 m wysokości o poziomo rozpostartych długich gałązkach, nisko ugałęzionym już od podstawy, rzadko małe drzewo. Pochodzi z północnych Chin, Korei i Japonii, gdzie rośnie w górskich lasach na zboczach i w dolinach, często w miejscach zacienionych. Korowina ciemnoszara, prawie czarna. Liście ustawione sztywno i dość płasko na boki (podobnie jak u grujecznika), przeważnie kształtu szerokojajowatego o zaokrąglonej nasadzie, błyszczące, długości około 6 cm, na brzegu podwójnie piłkowane, jesienią żółte lub żółto-zielone. Charakterystyczną cechą tego gatunku są prawie kuliste kwiatostany żeńskie i owocostany.

Uprawa i zastosowanie:

    Gatunek ten w porównaniu z innymi brzozami, dość dobrze rośnie w miejscach zacienionych. Dosyć efektownie przebarwia się w jesieni. Gatunek odporny na mrozy. Drewno tego gatunku jest niezwykle twarde i wartościowe, wykorzystywane w rejonach gdzie występuje.

 

Napisz swoją recenzję

Brzoza chińska

Brzoza chińska

Betula chinensis  Maximowicz     Brzoza ta jest niskim krzewem dorastającym przeważnie do 3-5 m wysokości o poziomo rozpostartych długich gałązkach, nisko ugałęzionym już od podstawy, rzadko małe drzewo. Pochodzi z północnych Chin, Korei i Japonii, gdzie rośnie w górskich lasach na zboczach i w dolinach, często w miejscach zacienionych. Korowina ciemnoszara, prawie czarna. Liście ustawione sztywno i dość płasko na boki (podobnie jak u ...