Sosna drobnokwiatowa 'Shirobana'

Sosna drobnokwiatowa 'Shirobana' Pinus parviflora 'Shirobana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Pinus parviflora 'Shirobana'
Bardzo mocno rozkrzewiona i zagęszczona odmiana o stożkowym, nieregularnym pokroju i wolnym tempie wzrostu. Rocznie przyrasta o 8-15 cm, po dziesięciu latach zwykle osiąga ok. 1,5 m wysokości. Igły średnio długie, wygięte, niebieskozielone. Szyszki, początkowo zielone, licznie pojawiają się już na młodych drzewach.
Sosna drobnokwiatowa 'Shirobana' dobrze prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w grupie i na rabatach. Efektownie wygląda także w większych ogrodach skalnych i japońskich. Ma nieduże wymagania glebowe, może rosnąć nawet na mało zasobnych glebach, znosi okresową suszę. Niewrażliwa na niskie temperatury.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Shirobana'

Sosna drobnokwiatowa 'Shirobana'

Pinus parviflora 'Shirobana' Bardzo mocno rozkrzewiona i zagęszczona odmiana o stożkowym, nieregularnym pokroju i wolnym tempie wzrostu. Rocznie przyrasta o 8-15 cm, po dziesięciu latach zwykle osiąga ok. 1,5 m wysokości. Igły średnio długie, wygięte, niebieskozielone. Szyszki, początkowo zielone, licznie pojawiają się już na młodych drzewach. Sosna drobnokwiatowa 'Shirobana' dobrze prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w grupie i ...