Sosna drobnokwiatowa 'Ryu Jin'

Sosna drobnokwiatowa 'Ryu Jin' Pinus parviflora 'Ryu Jin'

32,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 -50 cm

Pinus parviflora 'Ryu Jin'
Rzadka, bardzo interesująca odmiana o wyprostowanym pokroju i dość wolnym tempie wzrostu. Po 10 latach dorasta do 2-3 m wzrostu. Charakterystyczny dla niej jest krzywy pień oraz luźny pokrój, ze słabo rozgałęziającymi się pędami. Igły niebieskozielone, krótkie, łukowato wygięte wzdłuż pędów, dodatkowo podkreślają rzadki układ gałęzi. Od innych odmian odznacza się tym, że wyjątkowo wcześnie wytwarza szyszki, które długo utrzymują się na drzewie.
Najlepiej prezentują się egzemplarze rosnące samotnie, bo wtedy najlepiej widać ich ciekawy, nieproporcjonalny pokrój. Polecany także na skalniaki i do ogrodów japońskich. Preferuje glebę lekką i przepuszczalną, lekko kwaśną oraz słoneczne stanowisko. Dobrze znosi polskie zimy.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 -50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Ryu Jin'

Sosna drobnokwiatowa 'Ryu Jin'

Pinus parviflora 'Ryu Jin' Rzadka, bardzo interesująca odmiana o wyprostowanym pokroju i dość wolnym tempie wzrostu. Po 10 latach dorasta do 2-3 m wzrostu. Charakterystyczny dla niej jest krzywy pień oraz luźny pokrój, ze słabo rozgałęziającymi się pędami. Igły niebieskozielone, krótkie, łukowato wygięte wzdłuż pędów, dodatkowo podkreślają rzadki układ gałęzi. Od innych odmian odznacza się tym, że wyjątkowo wcześnie wytwarza szyszki, które ...