Sosna drobnokwiatowa 'Kokuho'

Sosna drobnokwiatowa 'Kokuho' Pinus parviflora 'Kokuho'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora 'Kokuho'
Pochodząca z Japonii odmiana sosny drobnokwiatowej, czasem zapisywana jako 'Koku-ho'. Wyróżnia się bardzo wolnym wzrostem i szerokim, poduszkowatym, bardzo gęstym i zwartym pokrojem. Chociaż mogą zdarzać jej się przyrosty rzędu 5-6 cm, dziesięcioletnie rośliny przeważnie osiągają jedynie ok. 30 cm wysokości przy szerokości do 80 cm. Dojrzałe rośliny rzadko przekraczają 60 cm wysokości, za to ich średnica może przekraczać 2 m. Igły krótkie, skręcone lub hakowato wygięte, intensywnie szarozielone.
Mrozoodporna, niewymagająca odmiana, dobrze rosnąca na prawie każdej przepuszczalnej, niezbyt mokrej glebie. Preferuje stanowisko słoneczne, ale toleruje lekki półcień. Polecana przede wszystkim do ogrodów skalnych i alpinariów, a także na rabaty i do kompozycji pokrojowych i barwnych.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Kokuho'

Sosna drobnokwiatowa 'Kokuho'

Pinus parviflora 'Kokuho' Pochodząca z Japonii odmiana sosny drobnokwiatowej, czasem zapisywana jako 'Koku-ho'. Wyróżnia się bardzo wolnym wzrostem i szerokim, poduszkowatym, bardzo gęstym i zwartym pokrojem. Chociaż mogą zdarzać jej się przyrosty rzędu 5-6 cm, dziesięcioletnie rośliny przeważnie osiągają jedynie ok. 30 cm wysokości przy szerokości do 80 cm. Dojrzałe rośliny rzadko przekraczają 60 cm wysokości, za to ich średnica może ...