Sosna drobnokwiatowa 'Hagoromo'

Sosna drobnokwiatowa 'Hagoromo' Pinus parviflora 'Hagoromo'

32,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Pinus parviflora 'Hagoromo'

Ta gęsta odmiana sosny, znana jest lepiej na Zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W Polsce najczęściej sadzona przez kolekcjonerów, chociaż jest odporna i bardzo przydatna – może z powodzeniem zagościć w każdym ogrodzie przydomowym. Rośnie wolno, za to silnie się rozgałęzia, tworząc najczęściej bardzo zwarte sylwetki. Docelowo może przekraczać 1 metr wysokości oraz średnicy korony, najczęściej jest to odmiana szczepiona nisko przy ziemi. Do jej największych ozdób należą krótkie, gęsto upakowane na pędach igły, koloru ciemnozielonego. Pięknie wyglądają wiosenne przyrosty, pokryte jasnozielonymi igłami, które dopiero z biegiem sezonu ciemnieją.

 

Do dobrego wzrostu wystarczy przeciętna gleba ogrodowa, nie ma najczęściej potrzeby wymieniać gruntu pod tę sosnę, chyba że warunki są naprawdę skrajne. Na glebach słabszych okresowe nawożenie wystarczy aby zapewnić roślinie zdrowy wzrost oraz ładne wybarwienie, pamiętajmy również, że roślina odżywiona jest o wiele bardziej odporna na ataki szkodników oraz chorób, nie wspominając o dużo większej mrozoodporności. Warto ją sadzić w klombach, na rabatach, na tle kory lub drobnego kamienia z innymi odmianami karłowymi sosen czy świerków. Może ona jednak z powodzeniem zastępować zwykłą kosodrzewinę w większych nasadzeniach, gdzie będzie tworzyć ciekawszą kompozycję, bardziej zwartą i optycznie odróżniającą się od sztampowych aranżacji. W miejscach osłoniętych od wiatru da się uprawiać także w ozdobnych pojemnikach!

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Hagoromo'

Sosna drobnokwiatowa 'Hagoromo'

Pinus parviflora 'Hagoromo' Ta gęsta odmiana sosny, znana jest lepiej na Zachodzie Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. W Polsce najczęściej sadzona przez kolekcjonerów, chociaż jest odporna i bardzo przydatna – może z powodzeniem zagościć w każdym ogrodzie przydomowym. Rośnie wolno, za to silnie się rozgałęzia, tworząc najczęściej bardzo zwarte sylwetki. Docelowo może przekraczać 1 metr wysokości oraz średnicy korony, najczęściej jest ...