Sosna drobnokwiatowa 'Green Monkey'

Sosna drobnokwiatowa 'Green Monkey' Pinus Parviflora 'Green Monkey'

32,00 zł

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 30 - 50 cm

Pinus parviflora 'Green Monkey'
Odmiana o średnio mocnym wzroście, o rocznym przyroście dochodzącym nawet do 30 cm. Pokrój wzniesiony, drzewiasty, często z więcej niż jednym przewodnikiem, dość luźny, otwarty, z szeroko rozpostartymi konarami. Igły o długości 4-6 cm, skręcone, z zewnątrz ciemnozielone, od wewnątrz srebrzystoniebieskie do szarych. Zróżnicowanie zabarwienia igieł sprawia, że oglądane z większej odległości drzewo sprawia wrażenie intensywnie niebieskozielonego.
Bardzo dekoracyjne drzewo o atrakcyjnym, wyróżniającym się kolorze igieł, polecane do większych ogrodów i parków, przede wszystkim jako samotnik. Nieregularny, początkowo luźny, potem nieco zagęszczający się pokrój tylko dodaje mu uroku. Nie ma dużych wymagań, ale najlepiej rośnie na glebie średnio żyznej i umiarkowanie wilgotnej, dobrze przepuszczalnej. Źle reaguje jedynie na podłoża podmokłe.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys. 30 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Green Monkey'

Sosna drobnokwiatowa 'Green Monkey'

Pinus parviflora 'Green Monkey' Odmiana o średnio mocnym wzroście, o rocznym przyroście dochodzącym nawet do 30 cm. Pokrój wzniesiony, drzewiasty, często z więcej niż jednym przewodnikiem, dość luźny, otwarty, z szeroko rozpostartymi konarami. Igły o długości 4-6 cm, skręcone, z zewnątrz ciemnozielone, od wewnątrz srebrzystoniebieskie do szarych. Zróżnicowanie zabarwienia igieł sprawia, że oglądane z większej odległości drzewo sprawia ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »