Sosna drobnokwiatowa 'Goldschmied'

Sosna drobnokwiatowa 'Goldschmied' Pinus parviflora 'Goldschmied'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora 'Goldschmied'
Karłowa odmiana sosny drobnokwiatowej o zwartym, krzaczastym, w przybliżeniu kulistym pokroju. Młode przyrosty krótkie, gęsto ulistnione, zabarwione na żółto, co sprawia, że 'Goldschmied' najbardziej dekoracyjna jest wczesną wiosną.
Odmiana polecana przede wszystkim do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do barwnych kolekcji niskich iglaków. Nie ma specjalnych wymagań, dobrze rośnie na przeciętnej, niezbyt mokrej glebie. Preferuje stanowisko słoneczne, w półcieniu młode przyrosty są słabiej wybarwione.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Goldschmied'

Sosna drobnokwiatowa 'Goldschmied'

Pinus parviflora 'Goldschmied' Karłowa odmiana sosny drobnokwiatowej o zwartym, krzaczastym, w przybliżeniu kulistym pokroju. Młode przyrosty krótkie, gęsto ulistnione, zabarwione na żółto, co sprawia, że 'Goldschmied' najbardziej dekoracyjna jest wczesną wiosną. Odmiana polecana przede wszystkim do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do barwnych kolekcji niskich iglaków. Nie ma specjalnych wymagań, dobrze rośnie na przeciętnej, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »