Sosna drobnokwiatowa 'Glauca'

Sosna drobnokwiatowa 'Glauca' Pinus parviflora 'Glauca'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Pinus parviflora  'Glauca'

 

          Malownicze drzewko, dorastające 1,8 – 2,4 m w ciągu 10 lat. Roślinie powoli. W młodości jest słabiej rozgałęzione niż w dorosłości. Starsze drzewa mają koronę nieregularną, luźno rozgałęzioną. Gałęzie mają średniej wielkości pąki 10 – 15 mm długie. Gałęzie są gęsto pokryte długimi igłami (5 – 7 cm). Igły mają srebrzystą lub niebieskozieloną barwę. Są giętkie i poskręcane. Roślina wymaga miejsca słonecznego i próchnicznego podłoża. Dobrze znosi mrozy. Jest znana w Japonii już od czasów starożytnych.

          Uprawa i zastosowanie: Odmiana 'Glauca' jest polecana miłośnikom iglaków ze względu na srebrzystą barwę i nieregularny pokrój. Jest rośliną nadającą się do ogrodów w stylu japońskim. Ze względu na powolny wzrost nie wymaga tyle miejsca co odmiany szybko rosnące, więc można ją zasadzić w mniejszym ogrodzie.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Glauca'

Sosna drobnokwiatowa 'Glauca'

Pinus parviflora   'Glauca'             Malownicze drzewko, dorastające 1,8 – 2,4 m w ciągu 10 lat. Roślinie powoli. W młodości jest słabiej rozgałęzione niż w dorosłości. Starsze drzewa mają koronę nieregularną, luźno rozgałęzioną. Gałęzie mają średniej wielkości pąki 10 – 15 mm długie. Gałęzie są gęsto pokryte długimi igłami (5 – 7 cm). Igły mają srebrzystą lub niebieskozieloną barwę. Są giętkie i poskręcane. Roślina wymaga miejsca ...