Sosna drobnokwiatowa 'Dr. Landis Gold'

Sosna drobnokwiatowa 'Dr. Landis Gold' Pinus parviflora 'Dr. Landis Gold'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora 'Dr. Landis Gold'
Pochodząca z Japonii odmiana, nosząca tam nazwę 'Tensu Kasu'. Do Kanady została sprowadzona przez doktora Henry'ego Landisa ok. 1980 r. Niezależnie od tego, około roku 1986 do USA z Japonii sprowadził ją William Schwarz. Jest znana także pod nazwami 'Tenysu-kazu', 'Goldilocks' i 'Goldylocks'.
Słowo "goldilocks" oznacza "złotowłosą" i dobrze oddaje wygląd odmiany, która wiosną pokrywa się dość długimi, skręconymi, intensywnie żółtymi igłami, mocno wyróżniającymi się na tle ciemnozielonej barwy starszych igieł. Przebarwione na złoto igły nie są wrażliwe na działanie słońca i nawet w bardzo słonecznym okresie nie ulegają poparzeniom. Część igieł pozostaje lekko żółta także zimą. Odmiana charakteryzuje się wolnym wzrostem, rocznie przyrasta o 5-8 cm, po 10 latach przeważnie dorasta do 70-80 cm wysokości i podobnej szerokości. Początkowo rośnie krzaczasto, po kilku latach przyjmuje kształt szerokiego stożka. W dobrych warunkach jest rośliną długowieczną, mogącą dorastać nawet do kilku metrów.
Polecana do małych ogrodów, do skalniaków i ogrodów japońskich, ale ze względu na wyjątkową dekoracyjność zasługuje na miejsce dobrze wyeksponowane. Sosna drobnokwiatowa 'Dr. Landis Gold' nie jest wymagająca, dobrze rośnie na każdej, w miarę żyznej i przepuszczalnej glebie, nie znosi jedynie stojącej wody. Toleruje lekki półcień, ale jedynie w pełnym słońcu młode przyrosty są intensywnie wybarwione na jasnożółty kolor, w cieniu stają się zielonkawe.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Dr. Landis Gold'

Sosna drobnokwiatowa 'Dr. Landis Gold'

Pinus parviflora 'Dr. Landis Gold' Pochodząca z Japonii odmiana, nosząca tam nazwę 'Tensu Kasu'. Do Kanady została sprowadzona przez doktora Henry'ego Landisa ok. 1980 r. Niezależnie od tego, około roku 1986 do USA z Japonii sprowadził ją William Schwarz. Jest znana także pod nazwami 'Tenysu-kazu', 'Goldilocks' i 'Goldylocks'. Słowo "goldilocks" oznacza "złotowłosą" i dobrze oddaje wygląd odmiany, która wiosną pokrywa się dość długimi, ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »