Sosna drobnokwiatowa 'Bunty'

Sosna drobnokwiatowa 'Bunty' Pinus parviflora 'Bunty'

32,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40 - 50 cm

Pinus parviflora 'Bunty'

Rzadko spotykana, ale bardzo ciekawa odmiana sosny drobnokwiatowej. Posiada typowe dla gatunku sinawo zielone igły z niebieskawym nalotem, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w zestawieniach barwnych. Maksymalne rozmiary tej odmiany to około 40-80 cm średnicy, wykształca prawie idealną formę kulistą. Z tego też względu jest spotykana zaszczepiona nisko przy ziemi oraz wyżej, na niewielkim pieńku, co uwydatnia jej pokrój. Ze względu na małą ekspansywność nadaje się idealnie do mniejszych ogrodów, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Dzięki m.in. tej odmianie nie jesteśmy w takiej sytuacji skazani na zwykłą i szablonową aranżację.

 

W uprawie niewymagająca, nie ma specjalnych wymagań co do gleby, a jej mrozoodporność pozwala na sadzenie na terenie całego kraju. Dobrze komponuje się w otoczeniu głównie iglaków, nie należy raczej łączyć tej sosny z roślinami liściastymi. W cieplejszych regionach kraju można pokusić się o uprawę w pojemnikach, które jeśli będą miały odpowiednie rozmiary, zapewnią odpowiedni bufor wilgotności oraz ochrony przed mrozem. Główną cechą, wyróżniającą tą odmianę jest kolor igieł i zwarta struktura, co należy eksponować we wszelkich aranżacjach.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 40 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Bunty'

Sosna drobnokwiatowa 'Bunty'

Pinus parviflora 'Bunty' Rzadko spotykana, ale bardzo ciekawa odmiana sosny drobnokwiatowej. Posiada typowe dla gatunku sinawo zielone igły z niebieskawym nalotem, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzi się w zestawieniach barwnych. Maksymalne rozmiary tej odmiany to około 40-80 cm średnicy, wykształca prawie idealną formę kulistą. Z tego też względu jest spotykana zaszczepiona nisko przy ziemi oraz wyżej, na niewielkim pieńku, co ...