Sosna drobnokwiatowa 'Bonsai Blue'

Sosna drobnokwiatowa 'Bonsai Blue' Pinus parviflora 'Bonsai Blue'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys.10 - 35 cm

Pinus parviflora 'Bonsai Blue'
Miniaturowa odmiana sosny drobnokwiatowej, osiągająca po 10 latach jedynie ok. 60 cm wysokości i podobną lub nieco mniejszą szerokość. Charakteryzuje się pokrojem krzaczastym, nieregularnym, często mocno asymetrycznym, przez co nawet bez kształtowania może przypominać formy bonsai. Igły bardzo atrakcyjne, niebieskozielone, od spodu kredowobiałe, cienkie, niezbyt długie, często wygięte.
Nie ma dużych wymagań glebowych, preferuje podłoże przepuszczalne, średnio wilgotne. Wymaga stanowiska słonecznego. Polecana na niewielkie rabaty, do ogrodów skalnych i wrzosowych. Szczególnie ładnie prezentuje się z bliska, warto posadzić ją w pobliżu ścieżki.

  • Pojemnik C2; C3
  • Model Wys.10 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Bonsai Blue'

Sosna drobnokwiatowa 'Bonsai Blue'

Pinus parviflora 'Bonsai Blue' Miniaturowa odmiana sosny drobnokwiatowej, osiągająca po 10 latach jedynie ok. 60 cm wysokości i podobną lub nieco mniejszą szerokość. Charakteryzuje się pokrojem krzaczastym, nieregularnym, często mocno asymetrycznym, przez co nawet bez kształtowania może przypominać formy bonsai. Igły bardzo atrakcyjne, niebieskozielone, od spodu kredowobiałe, cienkie, niezbyt długie, często wygięte. Nie ma dużych wymagań ...