Sosna drobnokwiatowa 'Blue Giant'

Sosna drobnokwiatowa 'Blue Giant' Pinus parviflora 'Blue Giant'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora  'Blue Giant'

   Odmiana wolno rosnąca o nieregularnym pokroju. W późniejszych latach starsze egzemplarze przybierają kształt dość zwarty o piramidalnej budowie. Dorasta nawet do 6m wysokości aczkolwiek 10 letni egzemplarz osiąga 2-3m wysokości i 1,5m szerokości. Igły bardzo przyjemne w dotyku słabo kujące, koloru niebieskozielonego. Odmiana zawiązująca szyszki zebrane po kilka sztuk na pędach.

   Roślina tolerancyjna jeśli chodzi o glebę bardzo łatwa w uprawie. Wymaga stanowiska słonecznego. Nadaje się do różnych typów ogrodów, można kształtować w formę Bonsai. Odmiana odkryta w 1975r w Holandii.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Blue Giant'

Sosna drobnokwiatowa 'Blue Giant'

Pinus parviflora   'Blue Giant'    Odmiana wolno rosnąca o nieregularnym pokroju. W późniejszych latach starsze egzemplarze przybierają kształt dość zwarty o piramidalnej budowie. Dorasta nawet do 6m wysokości aczkolwiek 10 letni egzemplarz osiąga 2-3m wysokości i 1,5m szerokości. Igły bardzo przyjemne w dotyku słabo kujące, koloru niebieskozielonego. Odmiana zawiązująca szyszki zebrane po kilka sztuk na pędach.    Roślina ...