Sosna drobnokwiatowa 'Adcock`s Dwarf'

Sosna drobnokwiatowa 'Adcock`s Dwarf' Pinus parviflora 'Adcock`s Dwarf'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus parviflora  'Adcock`s Dwarf'

   Odmiana zimozielona pochodząca z Japonii. Osiąga około 5m wysokości. Wzrost bardzo wolny 10-letnie okazy osiągają ok. 50 cm wysokości. Pokrój gęsty piramidalny początkowo w późniejszym czasie pokrój staje się bardziej rozłożysty. Kora brązowo czarna na młodych pędach, natomiast na starszych egzemplarzach można zauważyć silne złuszczanie się kory. Igły krótkie poskręcane w wiązkach zebrane po pięć koloru zielonego na zewnątrz i sinego wewnątrz. Szyszki czerwono brązowe występują pojedynczo, lub w małych grupach.

   Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Gleba powinna być średnio wolgotna, dobrze przepuszczalna ( wymaga dobrego drenażu).Odmiana ta została wprowadzona w Anglii w 1961 roku Sosny są bardzo ważne w handlu, w produkcji drewna, jak również wiele innych produktów przemysłowych, takich jak terpentyny i kalafonii.

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa 'Adcock`s Dwarf'

Sosna drobnokwiatowa 'Adcock`s Dwarf'

Pinus parviflora   'Adcock`s Dwarf'    Odmiana zimozielona pochodząca z Japonii. Osiąga około 5m wysokości. Wzrost bardzo wolny 10-letnie okazy osiągają ok. 50 cm wysokości. Pokrój gęsty piramidalny początkowo w późniejszym czasie pokrój staje się bardziej rozłożysty. Kora brązowo czarna na młodych pędach, natomiast na starszych egzemplarzach można zauważyć silne złuszczanie się kory. Igły krótkie poskręcane w wiązkach zebrane po pięć ...