Sosna drobnokwiatowa

Sosna drobnokwiatowa Pinus parviflora

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Pinus parviflora

  Gatunek sosny wolno rosnącej która naturalnie występuje w Japonii. Najlepiej czuje się na górzystych terenach.Drzewo iglaste o pokroju kolumnowym, czasem nieregularnym. Starsze egzemplarze przybierają kształt parasolowaty. Korona gęsta, z nisko osadzonymi gałęziami.. W naszym klimacie dorasta do 10m wysokości. Igły zebrane po 5 w pęczku długości nawet 5cm. Kolor ciemnozielony na zewnątrz z białymi paskami od spodu. Odmiana zawiązująca nie duże szyszki męskie są cylindryczne, czerwono-brązowe, długości 5–6 mm, wyrastają w grupach po 20–30 u podstawy młodych pędów. Szyszki żeńskie w grupach po 1–10 w pobliżu szczytu młodych pędów. Dojrzałe brązowe, jajowate, o długości 6–8 cm, średnicy 3–3,5 cm[4]. Nasiona brązowo-czarne, o długości 8–10 mm, z krótkim skrzydełkiem (3–7 mm).

  Najlepiej czuje się w miejscach nasłonecznionych. Gleba powinna być lekko przepuszczalna. Cechuje się niezwykłą wytrzymałością na mróz. Wyselekcjonowana w 1844r i wprowadzona do handlu w Wielkiej Brytanii. Nadaje się do nasadzeń w małych ogrodach, świetnie komponuje się z roślinami iglastymi. Odmiana dobrze znosi cięcie, śmiało możemy formować na Bonsai.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna drobnokwiatowa

Sosna drobnokwiatowa

Pinus parviflora   Gatunek sosny wolno rosnącej która naturalnie występuje w Japonii. Najlepiej czuje się na górzystych terenach.Drzewo iglaste o pokroju kolumnowym, czasem nieregularnym. Starsze egzemplarze przybierają kształt parasolowaty. Korona gęsta, z nisko osadzonymi gałęziami.. W naszym klimacie dorasta do 10m wysokości. Igły zebrane po 5 w pęczku długości nawet 5cm. Kolor ciemnozielony na zewnątrz z białymi paskami od spodu. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »