Sosna czerwona 'Nana'

Sosna czerwona 'Nana' Pinus resinosa 'Nana'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus resinosa 'Nana'
Karłowa odmiana sosny czerwonej, przyrastająca rocznie o 5-8 cm, po kilkunastu latach dorastająca do wysokości 1,2 m i nieco mniejszej szerokości. Jej pokrój jest stożkowy lub jajowaty. Igły o barwie zielonej z żółtym odcieniem. Odmiana wytwarza dekoracyjne szyszki o owalnym kształcie.
Dobrze rośnie w każdej, niezbyt mokrej glebie, po przekorzenieniu się doskonale znosi suszę, z powodzeniem rośnie na piaskach. Preferuje pełne słońce. Nieco wrażliwa na zanieczyszczenia powietrza i zasolenie gleby, więc niezbyt dobrze nadaje się do miast. Polecana przede wszystkim do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także na rabaty i do pojemników. Źle znosi cięcie.

Napisz swoją recenzję

Sosna czerwona 'Nana'

Sosna czerwona 'Nana'

Pinus resinosa 'Nana' Karłowa odmiana sosny czerwonej, przyrastająca rocznie o 5-8 cm, po kilkunastu latach dorastająca do wysokości 1,2 m i nieco mniejszej szerokości. Jej pokrój jest stożkowy lub jajowaty. Igły o barwie zielonej z żółtym odcieniem. Odmiana wytwarza dekoracyjne szyszki o owalnym kształcie. Dobrze rośnie w każdej, niezbyt mokrej glebie, po przekorzenieniu się doskonale znosi suszę, z powodzeniem rośnie na piaskach. ...