Sosna czerwona

Sosna czerwona Pinus resinosa

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus resinosa

       Drzewo dorastające 15 – 25 m wysokości. Pochodzi z Kanady. Korona jest stożkowata, z gałęziami wyrastającymi poziomo. U starych drzew konary odginają się do góry. Swoją nazwę drzewo zawdzięcza pomarańczowoczerwonej korze. Sosna czerwona ma cienkie, delikatne i długie igły (10 – 15 cm), umieszczone po dwie w „pęczku” (krótkopędzie). Szyszki są zdecydowanie małe 3,5 – 5 cm. Szyszki rozsypują się na drzewie po 3 latach, ale zawsze zostaje na gałęziach część łusek. W skutek tego szyszki wyglądają jakby były ogryzione.

       Uprawa i zastosowanie: Sosna czerwona zadowoli się każdą glebą, świetnie udaje się na glebach piaszczystych. Preferuje miejsca słoneczne. Gatunek odporny na mrozy. Polecana na tereny nadmorskie, pojezierza, ze względu na dużą odporność na wiatry.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czerwona

Sosna czerwona

Pinus resinosa        Drzewo dorastające 15 – 25 m wysokości. Pochodzi z Kanady. Korona jest stożkowata, z gałęziami wyrastającymi poziomo. U starych drzew konary odginają się do góry. Swoją nazwę drzewo zawdzięcza pomarańczowoczerwonej korze. Sosna czerwona ma cienkie, delikatne i długie igły (10 – 15 cm), umieszczone po dwie w „pęczku” (krótkopędzie). Szyszki są zdecydowanie małe 3,5 – 5 cm. Szyszki rozsypują się na drzewie po 3 ...