Sosna czarna 'Zimmer'

Sosna czarna 'Zimmer' Pinus nigra 'Zimmer'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra 'Zimmer'
Sosna czarna o wyjątkowo wąskim pokroju. Wszystkie pędy rosnące prosto w górę, tuż przy przewodniku. Długie, gęste, ciemnozielone igły ułożone promieniście, "nastroszone", przez co wszystkie części rośliny zlewają się w jeden regularny, wąski, strzelisty kształt. Rośnie dość wolno, po kilkunastu latach dorasta do 1,5 m wysokości, nie przekraczając 0,5 m szerokości. Stare drzewa mogą osiągać nawet 6 m wysokości.
Bardzo dobra odmiana na małe przestrzenie. Smukły, wąski kształt świetnie komponuje się z roślinami o szerokim lub rozłożystym pokroju, zwłaszcza z odmianami barwnymi. Nadaje się także na luźne szpalery. Znajduje zastosowanie zarówno w ogrodach przydomowych, jak i w zieleni publicznej. Dobrze rośnie na przeciętnej, przepuszczalnej glebie, znosi okresową suszę, jak na polskie warunki jest wystarczająco mrozoodporna. Najlepiej rośnie i prezentuje się na stanowisku słonecznym.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Zimmer'

Sosna czarna 'Zimmer'

Pinus nigra 'Zimmer' Sosna czarna o wyjątkowo wąskim pokroju. Wszystkie pędy rosnące prosto w górę, tuż przy przewodniku. Długie, gęste, ciemnozielone igły ułożone promieniście, "nastroszone", przez co wszystkie części rośliny zlewają się w jeden regularny, wąski, strzelisty kształt. Rośnie dość wolno, po kilkunastu latach dorasta do 1,5 m wysokości, nie przekraczając 0,5 m szerokości. Stare drzewa mogą osiągać nawet 6 m wysokości. Bardzo ...