Sosna czarna 'Syców'

Sosna czarna 'Syców' Pinus nigra 'Syców'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Pinus nigra  'Syców'

 

Polska odmiana, pochodząca od czarciej miotły na sośnie czarnej. Nie jest to typowa odmiana karłowa, rośnie bowiem nieco silniej i formuje bardzo miłe dla oka i przydatne sylwetki, które znajdą dla siebie miejsce w każdym ogrodzie! Roczne przyrosty odmiany ‘Syców’ wahają się w granicach 8 -15 cm, a jej sylwetka choć w młodości kulista to dosyć szybko staje się silniej rozkrzewiona i luźniejsza na brzegach korony, mimo to w zarysie pozostaje nadal owalna. Ze względu na urzekający wygląd oraz bardzo intensywny, charakterystyczny dla sosny czarnej głęboko zielony kolor igieł można przypuszczać, że z biegiem lat sosna ta zagości w większości ogrodów.

 

W szkółkach przeważnie spotyka się osobniki szczepione stosunkowo nisko aby forma rośliny była zachowana. Do dobrego wzrostu wystarczy jej nawet słaba gleba piaszczysta, ważne aby nie była zbyt wilgotna. Stanowisko koniecznie słoneczne – będzie to sprzyjać ładnemu rozkrzewieniu korony oraz równomiernemu rozrostowi. W trakcie sezonu nie wymaga praktycznie żadnej pielęgnacji ani przycinania, jedynie młode osobniki można nawozić dla lepszej aklimatyzacji przez 2 – 3 sezony, później już tylko interwencyjnie w zależności od zasobności gleby. W ogrodzie będzie wyglądać najlepiej posadzona w miejscu odsłoniętym i widocznym, niekoniecznie nawet współtworząc większe kompozycje – może z powodzeniem rosnąć samotnie. Ładnie współgra z azaliami japońskimi oraz jałowcami płożącymi o niebieskich odcieniach igieł.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Syców'

Sosna czarna 'Syców'

Pinus nigra   'Syców'   Polska odmiana, pochodząca od czarciej miotły na sośnie czarnej. Nie jest to typowa odmiana karłowa, rośnie bowiem nieco silniej i formuje bardzo miłe dla oka i przydatne sylwetki, które znajdą dla siebie miejsce w każdym ogrodzie! Roczne przyrosty odmiany ‘Syców’ wahają się w granicach 8 -15 cm, a jej sylwetka choć w młodości kulista to dosyć szybko staje się silniej rozkrzewiona i luźniejsza na brzegach ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »