Sosna czarna 'Spielberg'

Sosna czarna 'Spielberg' Pinus nigra 'Spielberg'

32,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Pinus nigra 'Spielberg'

Bardzo urocza, karłowa odmiana sosny czarnej o ciekawym pokroju. Jest to odmiana o średnim tempie wzrostu, średnio do 10 cm rocznie, co po 10 latach daje zwykle egzemplarze o wysokości (średnicy) około 1 m, później jej wzrost jeszcze bardziej spowalnia. Cechuje się zwartym i gęstym pokrojem, u młodych roślin niemal kulistym, później stopniowo coraz bardziej szeroko jajowatym. Wyróżnia się charakterystycznymi dla czarnych sosen długimi igłami, osiągającymi do 12 cm długości, mają one ciemnozielone zabarwienie. Jeszcze ciekawsze są jednak drugie, letnie przyrosty tej odmiany, które mają postać niedużych pędzli otoczonych krótkimi, jasnozielonymi igłami, zwiększa to optycznie zwarty, puszysty pokrój rośliny.

 

W handlu spotykane są najczęściej okazy szczepione bardzo nisko nad ziemią, które tworzą w ogrodzie piękne, puchate kopczyki zieleni. Można jednak też zakupić okazy szczepione wyżej na pniu, które również wyglądają bardzo efektownie, szczególnie jeśli pilnuje się ich kulistego pokroju poprzez przycinanie nowych przyrostów. Jest to odmiana polecana w szczególności do dużych ogrodów skalnych ale też na większe rabaty w towarzystwie wrzosów, rozchodników lub innych nisko rosnących roślin. Jest to roślina o zadziwiająco niskich wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie na glebach przeciętnych, umiarkowanie wilgotnych i lekko kwaśnych, na stanowiskach słonecznych lub półcienistych. Z powodzeniem można ją uprawiać nawet w miastach gdyż jest odporna na zanieczyszczenia. Cechuje ją również wysoka mrozoodporność. 

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 20 - 50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Spielberg'

Sosna czarna 'Spielberg'

Pinus nigra 'Spielberg' Bardzo urocza, karłowa odmiana sosny czarnej o ciekawym pokroju. Jest to odmiana o średnim tempie wzrostu, średnio do 10 cm rocznie, co po 10 latach daje zwykle egzemplarze o wysokości (średnicy) około 1 m, później jej wzrost jeszcze bardziej spowalnia. Cechuje się zwartym i gęstym pokrojem, u młodych roślin niemal kulistym, później stopniowo coraz bardziej szeroko jajowatym. Wyróżnia się charakterystycznymi dla ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »