Sosna czarna 'Scholz'

Sosna czarna 'Scholz' Sosna czarna 'Scholz'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra 'Scholz'
Kolumnowa odmiana sosny czarnej, o mocno zagęszczonych i skierowanych w górę pędach. Rośnie powoli, po 10 latach zwykle osiąga 1,2-1,5 m wysokości. Igły typowe dla sosny czarnej - długie i wąskie, ale sztywne i ostre, zebrane po dwie, w kolorze ciemnozielonym.
Może rosnąć na prawie każdej glebie, jest odporna na suszę, zanieczyszczenia miejskie i niskie temperatury, preferuje stanowisko słoneczne. Doskonale sprawdza się w niewielkich ogrodach jako samotnik, ładnie prezentuje się także w grupach lub jako szpaler. Znosi warunki miejskie, może być z powodzeniem sadzona na osiedlowych lub przyulicznych zieleńcach.
Odmiana wyselekcjonowana ok. 1970 r. z siewek Pinus nigra subsp. pallasiana var. pyramidata przez J. Scholza w czeskich Pruhonicach.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Scholz'

Sosna czarna 'Scholz'

Pinus nigra 'Scholz' Kolumnowa odmiana sosny czarnej, o mocno zagęszczonych i skierowanych w górę pędach. Rośnie powoli, po 10 latach zwykle osiąga 1,2-1,5 m wysokości. Igły typowe dla sosny czarnej - długie i wąskie, ale sztywne i ostre, zebrane po dwie, w kolorze ciemnozielonym. Może rosnąć na prawie każdej glebie, jest odporna na suszę, zanieczyszczenia miejskie i niskie temperatury, preferuje stanowisko słoneczne. Doskonale sprawdza ...