Sosna czarna 'Rondello'

Sosna czarna 'Rondello' Pinus nigra 'Rondello'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Pinus nigra 'Rondello'
Odmiana wolno rosnąca o pokroju kolumnowym lub jajowatym, dorastająca po 10 latach do ok. 1 m wysokości i 0,8 m szerokości. Z wiekiem może osiągać 2,5 m wysokości i 1,2 m szerokości. Pędy skierowane w górę, grube i sztywne, pokryte długimi, ostrymi igłami o barwie żywozielonej. Liczne pędy i igły tworzą gęstą, zwartą strukturę.
Sosna czarna 'Rondello' charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami glebowymi, może rosnąć na glebie gliniastej, ale toleruje także suche piaski. Toleruje odczyn zarówno lekko kwaśny, jak i słabo zasadowy. Tolerancyjna na suszę, zanieczyszczenia powietrza i niewielkie zasolenie gleby. W pełni mrozoodporna, strefa mrozoodporności USDA 5a. Polecana do ogrodów przydomowych i jako element zieleni publicznej tj. parków i skwerów. Dobrze prezentuje się jako samotnik w eksponowanym miejscu, a także na rabatach, w ogrodach skalnych oraz w kompozycjach.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-40cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Rondello'

Sosna czarna 'Rondello'

Pinus nigra 'Rondello' Odmiana wolno rosnąca o pokroju kolumnowym lub jajowatym, dorastająca po 10 latach do ok. 1 m wysokości i 0,8 m szerokości. Z wiekiem może osiągać 2,5 m wysokości i 1,2 m szerokości. Pędy skierowane w górę, grube i sztywne, pokryte długimi, ostrymi igłami o barwie żywozielonej. Liczne pędy i igły tworzą gęstą, zwartą strukturę. Sosna czarna 'Rondello' charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami glebowymi, może rosnąć ...