Sosna czarna 'Oregon Green'

Sosna czarna 'Oregon Green' Pinus nigra 'Oregon Green'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Pinus nigra 'Oregon Green'
Bardzo efektowna odmiana sosny czarnej o średnio silnym wzroście i bardzo proporcjonalnym, symetrycznym, stożkowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 3 m wysokości i 2 m szerokości. Wytwarza przewodnik, a gałęzie boczne wyrastają w równych, regularnych okółkach. Igły ciemnozielone, sztywne i mocne, gęsto osadzone na pędzie i wyraźnie skierowane w kierunku jego wierzchołka, co dodatkowo podkreśla harmonijny układ gałęzi.
Najlepiej wygląda jako samotnik, polecana przede wszystkim na miejsca eksponowane. Nadaje się do większych ogrodów, parków, a także jako element zieleni osiedlowej lub miejskiej. Odporna na niskie temperatury, okresową suszę i warunki miejskie, z powodzeniem może rosnąć na właściwie każdej, przeciętnej glebie ogrodowej. Wymaga stanowiska słonecznego.
Odmiana znana od połowy lat 90. XX w., uzyskana i wprowadzona na rynek przez Van Meter & Son Nursery w Boring (Oregon, USA). W 2010 r. została nagrodzona srebrnym medalem na warszawskiej wystawie "ZIELEŃ TO ŻYCIE".

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Oregon Green'

Sosna czarna 'Oregon Green'

Pinus nigra 'Oregon Green' Bardzo efektowna odmiana sosny czarnej o średnio silnym wzroście i bardzo proporcjonalnym, symetrycznym, stożkowym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do ok. 3 m wysokości i 2 m szerokości. Wytwarza przewodnik, a gałęzie boczne wyrastają w równych, regularnych okółkach. Igły ciemnozielone, sztywne i mocne, gęsto osadzone na pędzie i wyraźnie skierowane w kierunku jego wierzchołka, co dodatkowo podkreśla harmonijny ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »