Sosna czarna 'Molette'

Sosna czarna 'Molette' Pinus nigra 'Molette'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra 'Molette'
Odmiana wprowadzona na rynek w połowie lat 80. XX w. przez szkółkę Egzota Nursery w węgierskim Sopronie. Charakteryzuje się mocną, typową dla gatunku siłą wzrostu i wyjątkowo wąskim, kolumnowym pokrojem. Dziesięcioletnie rośliny często przekraczają 5 m wysokości, po wielu latach osiągają kilkanaście metrów. Pędy boczne mocne, grube, mocno zagęszczone, skierowane pionowo w górę. Igły długie, ciemnozielone.
Odmiana doskonała do większych ogrodów i parków, znajduje także zastosowanie w zieleni miejskiej i osiedlowej. Dobrze prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w grupach czy kompozycjach, świetnie nadaje się na szpalery. Nie ma dużych wymagań, dobrze rośnie w przeciętnej glebie ogrodowej, ale znosi nawet suche gleby piaszczyste, a także ciężkie, ale nie podmokłe gliny. Preferuje lekko kwaśny lub obojętny odczyn gleby. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Toleruje warunki miejskie, dobrze zimuje.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Molette'

Sosna czarna 'Molette'

Pinus nigra 'Molette' Odmiana wprowadzona na rynek w połowie lat 80. XX w. przez szkółkę Egzota Nursery w węgierskim Sopronie. Charakteryzuje się mocną, typową dla gatunku siłą wzrostu i wyjątkowo wąskim, kolumnowym pokrojem. Dziesięcioletnie rośliny często przekraczają 5 m wysokości, po wielu latach osiągają kilkanaście metrów. Pędy boczne mocne, grube, mocno zagęszczone, skierowane pionowo w górę. Igły długie, ciemnozielone. Odmiana ...