Sosna czarna 'Maritima'

Sosna czarna 'Maritima' Pinus nigra 'Maritima'

32,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-50 cm

Pinus nigra 'Maritima'

      Odmiana sosny czarnej występująca dziko na Sycylii, Korsyce i w Kalabrii (południe Włoch). Ma wąskostożkową koronę, z krótszymi gałęziami niż u odmiany 'Austriaca'. Igły są trawiastozielone, inaczej niż u większości odmian tego gatunku. Są falistoskręcone, o długości ok. 10 – 16 cm. Pąki mają czerwono-brązową barwę. Szyszki są 5 – 8 cm długie.

      Uprawa i zastosowanie: Odmiana ciepłolubna, mało wymagająca co do warunków glebowych. Może rosnąć na wydmach i piaskach nadmorskich ze względu na zwiększoną tolerancję na zasolenie. Jest jedną z najbardziej odpornych na zanieczyszczenia sosen. Polecana jest na przydroża, gleby piaszczyste oraz nadmorskie.

      Ciekawostki: Jest uprawiana w wschodniej Anglii, ze względu na wysokiej jakości drewno, które stosuje się do budowy dachów, boazerii, schodów itp.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-50 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Maritima'

Sosna czarna 'Maritima'

Pinus nigra 'Maritima'       Odmiana sosny czarnej występująca dziko na Sycylii, Korsyce i w Kalabrii (południe Włoch). Ma wąskostożkową koronę, z krótszymi gałęziami niż u odmiany 'Austriaca'. Igły są trawiastozielone, inaczej niż u większości odmian tego gatunku. Są falistoskręcone, o długości ok. 10 – 16 cm. Pąki mają czerwono-brązową barwę. Szyszki są 5 – 8 cm długie.       Uprawa i zastosowanie: Odmiana ciepłolubna, mało ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »