Sosna czarna 'Green Tower'

Sosna czarna 'Green Tower' Pinus nigra 'Green Tower'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra 'Green Tower'
Odmiana sosny czarnej znaleziona jako siewka przez niemieckiego szkółkarza Martina Zimmera z Wiesmoor w latach 90. XX w. Rośnie stosunkowo wolno, po 10 latach przeważnie osiąga ok. 2,5 m wysokości i 0,5-1 m szerokości. Wszystkie pędy 'Green Tower' skierowane są pionowo w górę, co sprawia, że jej pokrój jest kolumnowy, strzelisty. Igły długie (10-12 cm), ciemnozielone, bardzo gęsto wyrastające z pędów, zebrane po dwie w krótkopędzie.
Wąski pokrój odmiany sprawia, że doskonale nadaje się ona do niedużych ogrodów, zarówno do nasadzeń w formie samotnika, jak i do tworzenia kompozycji pokrojowych. Sprawdza się również w parkach i zieleni miejskiej i osiedlowej, także w formie swobodnego szpaleru. Wymaga stanowiska słonecznego, jest tolerancyjna w stosunku do gleby, chociaż preferuje gleby przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne. Całkowicie mrozoodporna, niewrażliwa na zanieczyszczenia powietrza.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Green Tower'

Sosna czarna 'Green Tower'

Pinus nigra 'Green Tower' Odmiana sosny czarnej znaleziona jako siewka przez niemieckiego szkółkarza Martina Zimmera z Wiesmoor w latach 90. XX w. Rośnie stosunkowo wolno, po 10 latach przeważnie osiąga ok. 2,5 m wysokości i 0,5-1 m szerokości. Wszystkie pędy 'Green Tower' skierowane są pionowo w górę, co sprawia, że jej pokrój jest kolumnowy, strzelisty. Igły długie (10-12 cm), ciemnozielone, bardzo gęsto wyrastające z pędów, zebrane po ...