Sosna czarna 'Goldfingers'

Sosna czarna 'Goldfingers' Pinus nigra 'Goldfingers'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Pinus nigra 'Goldfingers'

 

Wyjątkowa odmiana sosny czarnej wyróżniająca się przede wszystkim kolorem igieł. Odmiana ta cechuje się średnim tempem wzrostu, 10 letnie rośliny mierzą średnio od 2 do 3 m wysokości. Początkowo pokrój drzewka jest luźny i nieregularny, później stopniowo się zagęszcza aby ostatecznie stworzyć koronę o szeroko stożkowym kształcie z pędami skierowanymi ku górze. Największą ozdobą tej odmiany, której zawdzięcza ona swoją nazwę są długie, nieraz niemal na 25 cm, seledynowe igły, których końcówki prawie przez cały rok mają kolor żółty, natomiast jesienią po pierwszych mrozach całe igły przybierają intensywnie żółte zabarwienie. Wybarwienie igieł zarówno w lecie jak i w zimie zależy od stanowiska, najlepiej wybarwiają się rośliny rosnące na miejscu słonecznym.

 

Sosna czarna ‘Goldfingers’ to wspaniała odmiana polecana zarówno do małych jak i większych ogrodów, rozjaśni każdy zakątek obsadzony przez ciemnozielone lub niebiesko zabarwione rośliny. Tworzy piękne kompozycje kolorystyczne m.in. z  świerkiem kłującym ‘Glauca Globosa’, 'Omega’ lub z jodłą górską ‘Glauca Compact’. Ponadto dobrze znosi warunki miejskie, więc może być sadzona w parkach, zarówno pojedynczo jak i w niedużych grupach. Jest to odmiana o niezbyt wygórowanych wymaganiach, niemniej jednak najlepiej rośnie na glebach żyznych, umiarkowanie wilgotnych i dobrze zdrenowanych, na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Jest odporna na mróz oraz na zanieczyszczenia powietrza. 

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 20 - 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Goldfingers'

Sosna czarna 'Goldfingers'

Pinus nigra 'Goldfingers'   Wyjątkowa odmiana sosny czarnej wyróżniająca się przede wszystkim kolorem igieł. Odmiana ta cechuje się średnim tempem wzrostu, 10 letnie rośliny mierzą średnio od 2 do 3 m wysokości. Początkowo pokrój drzewka jest luźny i nieregularny, później stopniowo się zagęszcza aby ostatecznie stworzyć koronę o szeroko stożkowym kształcie z pędami skierowanymi ku górze. Największą ozdobą tej odmiany, której ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »