Sosna czarna 'Frank'

Sosna czarna 'Frank' Pinus nigra 'Frank'

28,00 zł

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15- 40 cm

Pinus nigra 'Frank'

 

Bardzo ciekawa, kompaktowa odmiana sosny czarnej, która wykształca zwartą, kolumnową sylwetkę. Można by wręcz rzec, że jest to bardziej zwarta i półkarłowa wersja sosny czarnej Fastigiata. Rośnie wolno, maksymalnie dochodząc do około 2 metrów wysokości, rzadko więcej. Pięknie wygląda przez cały rok dzięki swojej nietuzinkowej formie wzrostu, a także kompaktowym rozmiarom (w porównaniu do innych kolumnowych odmian sosnen).

 

W ogrodzie wyróżniać się będzie zdecydowanie także wiosną, kiedy zacznie z pąków wypuszczać nowe, świeże przyrosty – są one ładne same w sobie, a na tej odmianie są dodatkowo skupione, zwarte. Pod względem zastosowań nadaje się do każdego typu ogrodu, w mniejszych na pewno spełni swoją rolę i będzie zdobić otoczenie, a jednocześnie da gwarancję, iż nie rozrośnie się zbytnio, w większych ogrodach może współtworzyć większe kompozycje.

 

W uprawie bardzo mało wymagająca, urośnie dobrze nawet na słabych glebach, niewskazane dla niej są jedynie gleby zbyt wilgotne lub torfowe. Pokrój jest tak równy, że nie wymaga żadnego cięcia korygującego, a jedyne w zasadzie zabiegi to delikatne nawożenie w pierwszych sezonach. Dużym plusem tej odmiany jest również wysoka mrozoodporność, sięgająca ponad minus 30 stopni Celsjusza, jednocześnie nie ma ona tendencji do przedwczesnego wypuszczania przyrostów, więc problem późnych wiosennych przymrozków jej nie dotyczy.

  • Pojemnik C2, C3
  • Model Wys. 15- 40 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Frank'

Sosna czarna 'Frank'

Pinus nigra 'Frank'   Bardzo ciekawa, kompaktowa odmiana sosny czarnej, która wykształca zwartą, kolumnową sylwetkę. Można by wręcz rzec, że jest to bardziej zwarta i półkarłowa wersja sosny czarnej Fastigiata. Rośnie wolno, maksymalnie dochodząc do około 2 metrów wysokości, rzadko więcej. Pięknie wygląda przez cały rok dzięki swojej nietuzinkowej formie wzrostu, a także kompaktowym rozmiarom (w porównaniu do innych kolumnowych ...