Brzoza brodawkowata  'Gracilis'

Brzoza brodawkowata 'Gracilis' Betula pendula 'Gracilis'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 120-160cm

Betula pendula 'Gracilis'

        Karłowata odmiana brzozy brodawkowatej, po 20 latach osiąga zaledwie 5 m wysokości. Drzewo nie ma typowego przewodnika, koronę jajowatą, z gałęziami rosnącymi prawie pionowo. Kora jest początkowo ciemna, zaś z wiekiem staje się biała. Liście są w zarysie trójkątne, lub rombowe, głęboko wycinane, bardziej niż u odmiany 'Dalecarlica'. Liście przypominają wyglądem niektóre gatunki dębu lub klonu (w dużym uproszeniu).

        Wymagania i zastosowanie: Roślina preferuje stanowiska słoneczne, otwarte. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jest tolerancyjna na zanieczyszczenia powietrza i mrozoodporna. Ze względu na karłowaty wzrost jest polecana do ogrodów skalnych, brzegów oczek wodnych, oraz małych ogrodów przydomowych.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 120-160cm

Napisz swoją recenzję

Brzoza brodawkowata  'Gracilis'

Brzoza brodawkowata 'Gracilis'

Betula pendula 'Gracilis'         Karłowata odmiana brzozy brodawkowatej, po 20 latach osiąga zaledwie 5 m wysokości. Drzewo nie ma typowego przewodnika, koronę jajowatą, z gałęziami rosnącymi prawie pionowo. Kora jest początkowo ciemna, zaś z wiekiem staje się biała. Liście są w zarysie trójkątne, lub rombowe, głęboko wycinane, bardziej niż u odmiany 'Dalecarlica'. Liście przypominają wyglądem niektóre gatunki dębu lub klonu (w dużym ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »