Sosna czarna odm. austriaca

Sosna czarna odm. austriaca Pinus nigra var. austriaca

8,00 zł

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 50-70cm

Pinus nigra var. austriaca

 

          Jest to odmiana wschodniego podgatunku sosny czarnej (botaniczna nazwa: Pinus nigra subsp. nigra /var. nigra/). W naturze występuje we Włoszech, Grecji i na Bałkanach. Roślina górska. Ta odmiana ma mocne konary, często spłaszczoną koronę i gruby pień. Dorasta do 27 m wysokości (w Niemczech). Odmianę austriacką sosny czarnej charakteryzują bardzo ciemnozielone igły, długości 8 – 15 cm (w Europie). Szyszki 4,5 – 9 cm długie.

          Uprawa i zastosowanie: Bardzo twarda. Niezwykle wytrzymała na mrozy. Udaje się na każdej glebie, również na glebach kwaśnych i piaszczystych (bielice). Odporna na suszę oraz silne wiatry i sztormy. Z tego względu jest polecana na tereny nadmorskie, górskie, przestrzenie otwarte. Wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza, dlatego udaje się na terenach przemysłowych, miejskich i przy drogach.

          Ciekawostki: Sosna czarna 'Austriaca' jest popularnym drzewem ozdobnym w miejscowościach nadmorskich Anglii. W USA jest często sadzona w lasach – w okolicach Chicago ta odmiana zadomowiła się i obecnie rozsiewa się sama, chociaż nie jest to jej naturalne miejsce występowania.

  • Pojemnik C1,5
  • Model Wys. 50-70cm

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna odm. austriaca

Sosna czarna odm. austriaca

Pinus nigra var. austriaca             Jest to odmiana wschodniego podgatunku sosny czarnej (botaniczna nazwa: Pinus nigra subsp. nigra /var. nigra/). W naturze występuje we Włoszech, Grecji i na Bałkanach. Roślina górska. Ta odmiana ma mocne konary, często spłaszczoną koronę i gruby pień. Dorasta do 27 m wysokości (w Niemczech). Odmianę austriacką sosny czarnej charakteryzują bardzo ciemnozielone igły, długości 8 – 15 cm (w ...