Sosna czarna 'Aurea'

Sosna czarna 'Aurea' Pinus nigra 'Aurea'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus nigra 'Aurea'
Duże, okazało drzewo, rosnące nieco wolniej niż gatunek. Po 10 latach dorasta do 2-2,5 m wysokości, maksymalnie osiąga 10-15 m. Pokrój szeroko stożkowy, dość luźny, korona szeroka, nawet do 10 m. Igły wąskie, ale sztywne i ostre, o długości 8-15 cm. Główną atrakcję odmiany stanowi żółte przebarwienie młodych igieł, utrzymujące się do lata.
Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, przede wszystkim jako samotnik. Wyjątkowo ładnie prezentuje się na litym ciemnym tle, np. przed ścianą lasu lub wysokim, iglastym żywopłotem. Charakteryzuje się wysoką mrozoodpornością i dużą tolerancją na warunki glebowe. Wymaga stanowiska słonecznego.

Napisz swoją recenzję

Sosna czarna 'Aurea'

Sosna czarna 'Aurea'

Pinus nigra 'Aurea' Duże, okazało drzewo, rosnące nieco wolniej niż gatunek. Po 10 latach dorasta do 2-2,5 m wysokości, maksymalnie osiąga 10-15 m. Pokrój szeroko stożkowy, dość luźny, korona szeroka, nawet do 10 m. Igły wąskie, ale sztywne i ostre, o długości 8-15 cm. Główną atrakcję odmiany stanowi żółte przebarwienie młodych igieł, utrzymujące się do lata. Odmiana polecana do parków i dużych ogrodów, przede wszystkim jako samotnik. ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »