Sosna bośniacka 'Schmidtii'

Sosna bośniacka 'Schmidtii' Pinus heldreichii 'Smidtii'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Pinus heldreichii 'Smidtii'

Miniaturowa odmiana sosny bośniackiej o ciekawym pokroju. Cechuje się bardzo wolnym tempem wzrostu, które wynosi maksymalnie do 3 cm rocznie. W perspektywie kilkunastoletniej daje to egzemplarze o średnicy około 0,5m. ‘Schmidtii’ charakteryzuje się ładnym, gęstym i zwartym, kulistym pokrojem, który absolutnie nie wymaga korygowania. Swój wdzięczny, puchaty wygląd zawdzięcza krótkim, sztywnym igłom, gęsto okalającym pędy. Mają one ładny, jasnozielony kolor, który w ciągu roku praktycznie nie ulega żadnym zmianom.

 

W handlu znajdują się okazy szczepione nisko tuz nad ziemią, ale także szczepione na niewysokich pieńkach. Oba prezentują się bardzo efektownie i mogą być sadzone w podobnych miejscach tj. np. w ogrodach skalnych w towarzystwie innych miniaturowych iglaków, wrzosów, rozchodników lub niskich traw. Można też sadzić je na brzegach rabat oraz w większych donicach na balkonach lub tarasach. Najlepiej przeznaczyć dla niej miejsce widne, w którym inne rośliny jej nie zagłuszą. Jest to odmiana o bardzo skąpych wymaganiach, urośnie prawie w każdym miejscu, niestraszne jej niedobór wody czy jałowe podłoża. Preferuje gleby piaszczyste, suche o obojętnym pH. Najlepiej służą jej stanowiska ciepłe o dużym nasłonecznieniu. Ponadto jest to roślina o wysokiej mrozoodporności na terenie całego kraju. 

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm
Oceń 
bbbbbuhyu jghgjghjhj
2014-10-13

oooooooooooo

PIEKNA

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Schmidtii'

Sosna bośniacka 'Schmidtii'

Pinus heldreichii  'Smidtii' Miniaturowa odmiana sosny bośniackiej o ciekawym pokroju. Cechuje się bardzo wolnym tempem wzrostu, które wynosi maksymalnie do 3 cm rocznie. W perspektywie kilkunastoletniej daje to egzemplarze o średnicy około 0,5m. ‘Schmidtii’ charakteryzuje się ładnym, gęstym i zwartym, kulistym pokrojem, który absolutnie nie wymaga korygowania. Swój wdzięczny, puchaty wygląd zawdzięcza krótkim, sztywnym igłom, gęsto ...