Sosna bośniacka 'Mint Truffle'

Sosna bośniacka 'Mint Truffle' Pinus heldreichii 'Mint Truffle'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 25 cm

Pinus heldreichii 'Mint Truffle'
syn. Pinus leucodermis 'Mint Truffle'
Średnio mocno rosnąca odmiana sosny bośniackiej o regularnej, stożkowej koronie, wyselekcjonowana w amerykańskiej szkółce Iseli. Rocznie przyrasta o 15-20 cm, ostatecznie może osiągnąć nawet 4 m wysokości i 2,5 m szerokości. Cienkie gałęzie i długie, wąskie igły gęsto pokrywające pędy na całej ich długości sprawiają, że drzewo ma delikatną, bardzo efektowną strukturę.
'Mint Truffle' charakteryzuje się dobrą zdrowotnością, dobrą odpornością na niekorzystne warunki środowiska i choroby, a także brakiem tendencji do zrzucania igieł. Polecana do ogrodów przydomowych, parków i zieleni miejskiej, także do ogrodów zlokalizowanych na słabych, niezbyt żyznych glebach. Dobrze znosi okresy suszy, zimuje bez uszkodzeń.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 10 - 25 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Mint Truffle'

Sosna bośniacka 'Mint Truffle'

Pinus heldreichii 'Mint Truffle' syn. Pinus leucodermis 'Mint Truffle' Średnio mocno rosnąca odmiana sosny bośniackiej o regularnej, stożkowej koronie, wyselekcjonowana w amerykańskiej szkółce Iseli. Rocznie przyrasta o 15-20 cm, ostatecznie może osiągnąć nawet 4 m wysokości i 2,5 m szerokości. Cienkie gałęzie i długie, wąskie igły gęsto pokrywające pędy na całej ich długości sprawiają, że drzewo ma delikatną, bardzo efektowną ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »