Sosna bośniacka 'Kalous'

Sosna bośniacka 'Kalous' Pinus heldreichii 'Kalous'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

Pinus heldreichii 'Kalous'
syn. Pinus leucodermis 'Kalous'
Wolno rosnąca odmiana pochodząca od siewki znalezionej w 1979 r. przez Karela Kalouša w czeskiej szkółce Kalouš Gardens. Rocznie przyrasta o 4-5 cm, zachowuje zwarty, dobrze zagęszczony, zbliżony do kulistego pokrój. Po piętnastu latach zwykle osiąga 50-60 cm wysokości i 40-60 cm szerokości. Igły jasnozielone o długości ok. 5 cm.
Odmiana sosny bośniackiej o szczególnie dobrej mrozoodporności, z powodzeniem zimująca w całej Polsce. Znosi warunki miejskie. Polecana na rabaty, do kompozycji i do pojemników.

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Kalous'

Sosna bośniacka 'Kalous'

Pinus heldreichii 'Kalous' syn. Pinus leucodermis 'Kalous' Wolno rosnąca odmiana pochodząca od siewki znalezionej w 1979 r. przez Karela Kalouša w czeskiej szkółce Kalouš Gardens. Rocznie przyrasta o 4-5 cm, zachowuje zwarty, dobrze zagęszczony, zbliżony do kulistego pokrój. Po piętnastu latach zwykle osiąga 50-60 cm wysokości i 40-60 cm szerokości. Igły jasnozielone o długości ok. 5 cm. Odmiana sosny bośniackiej o szczególnie dobrej ...
 
 


Szanujemy Twoją prywatność, dlatego chcemy Cię poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. Aby przekazać jasne i przejrzyste informacje dotyczące tego, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe, podzieliliśmy Politykę prywatności na kilka rozdziałów. W poszczególnych rozdziałach szczegółowo opisujemy, które z Twoich danych osobowych posiadamy i w jaki sposób je wykorzystujemy. Dodaliśmy także informację o Twoich prawach, np. w jaki sposób możesz uzyskać dostęp do swoich danych oraz zażądać zaprzestania ich wykorzystywania.

Przejdź do polityki prywatności »