Sosna bośniacka 'Dolce Dorme'

Sosna bośniacka 'Dolce Dorme' Pinus heldreichii 'Dolce Dorme'

28,00 zł

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Pinus heldreichii  'Dolce Dorme'

 

Ciekawa i przydatna w ogrodzie odmiana sosny bośniackiej, o wzroście kolumnowym, wolnym. Roczne przyrosty tej sosenki to 10-15 cm, a rozmiary docelowe w typowej uprawie to około 3 metrów wysokości po wielu latach uprawy. Szerokość korony u takich starych osobników może osiągać zaledwie 1 metr, co daje pojęcie jak wąski jest jej pokrój. Można powiedzieć, że odmiana ta jest półkarłowa, dzięki czemu użyć jej można w wielu sytuacjach, kiedy to czyste gatunki okazują się zbyt silnie rosnące a dostępne odmiany karłowe wręcz przeciwnie – zbyt małe i za wolno rosnące.

 

Sosnę ‘Dolce Dorme’ można z powodzeniem uprawiać nawet na słabych glebach, jest ona bowiem najczęściej szczepiona na podkładkach sosny pospolitej, a i sosna bośniacka sama w sobie zbyt wygórowanych wymagań nie ma. Przeciętna gleba, byle bez częstych zastoisk wodnych, będzie dobrym miejscem. Warto zadbać o miejsce słoneczne, sosny bowiem lubią dużą ilość światła, a jego równomierny dostęp do korony zagwarantuje, że dolne partie korony nie będą się ogołacać. Pięknie wygląda w zestawieniach z innymi formami pokrojowymi, np. sosną ‘Hillside Creeper’, świerkiem kłującym ‘Glauca Globosa’, cisem ‘Brzeg' oraz odmianami jodły koreańskiej. Pod względem uprawy niewymagająca i praktycznie bezobsługowa, nie choruje i jest w pełni mrozoodporna – idealna nawet dla początkujących ogrodników.

  • Pojemnik C3
  • Model Wys. 15 - 30 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka 'Dolce Dorme'

Sosna bośniacka 'Dolce Dorme'

Pinus heldreichii   'Dolce Dorme'   Ciekawa i przydatna w ogrodzie odmiana sosny bośniackiej, o wzroście kolumnowym, wolnym. Roczne przyrosty tej sosenki to 10-15 cm, a rozmiary docelowe w typowej uprawie to około 3 metrów wysokości po wielu latach uprawy. Szerokość korony u takich starych osobników może osiągać zaledwie 1 metr, co daje pojęcie jak wąski jest jej pokrój. Można powiedzieć, że odmiana ta jest półkarłowa, dzięki ...