Sosna bośniacka

Sosna bośniacka Pinus heldreichii

12,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 8-15cm

Pinus heldreichii

       Rośnie na Bałkanach, w Albanii, na terenach byłej Jugosławii oraz w północno-zachodniej Grecji i w Bułgarii, osiągając 15-20 m wysokości. Drzewo wolno rosnące o gęstej, szerokiej, stożkowej koronie. Igły zebrane w pęczku po 2, gęsto osadzone na pędach, sztywne, kłujące, ciemnozielone i błyszczące o długości od 6 do 8 cm. Szyszki jajowate, 6-8 cm długie, bardzo ciemne. Przyrost roczny ok. 15 cm, osiąga ok. 10 m. Stanowisko słoneczne. Wymagania glebowe i wilgotnościowe niewielkie. Odporna na niskie temperatury. Gatunek posiadający zwarty, gęsty system korzeniowy, dzięki czemu możliwe jest przesadzanie stosunkowo starszych roślin.
         Zastosowanie: oryginalny, bardzo ładny gatunek sosny , znakomicie radząca sobie w naszych warunkach klimatycznych, polecana roślina do ogrodów , kompozycji iglastych.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 8-15cm

Napisz swoją recenzję

Sosna bośniacka

Sosna bośniacka

Pinus  heldreichii        Rośnie na Bałkanach, w Albanii, na terenach byłej Jugosławii oraz w północno-zachodniej Grecji i w Bułgarii, osiągając 15-20 m wysokości. Drzewo wolno rosnące o gęstej, szerokiej, stożkowej koronie. Igły zebrane w pęczku po 2, gęsto osadzone na pędach, sztywne, kłujące, ciemnozielone i błyszczące o długości od 6 do 8 cm. Szyszki jajowate, 6-8 cm długie, bardzo ciemne. Przyrost roczny ok. 15 cm, osiąga ok. 10 m. ...