Sosna Banksa 'Schneverdingen'

Sosna Banksa 'Schneverdingen' Pinus banksiana 'Schneverdingen'

Obecnie brak rośliny w sprzedaży.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Pinus banksiana 'Schneverdingen'
Karłowa, wolno rosnąca odmiana o pokroju kulistym u młodych roślin, lekko spłaszczonym u starszych. Dziesięcioletnie rośliny zwykle osiągają 1,5 m wysokości i 2 m szerokości, na słabszych glebach rosną słabiej. Dobrze zagęszczony, bardzo mocno rozkrzewiony krzew o regularnym kształcie. Igły krótkie, wąskie, skręcone i pogięte, zielone z żółtym odcieniem. Nie zawiązuje szyszek.
Całkowicie mrozoodporna odmiana o małych wymaganiach glebowych, dobrze rośnie nawet na glebach bardzo suchych i jałowych. Preferuje podłoże przepuszczalne, lekko kwaśne. Źle reaguje na nadmierną wilgoć. Wymaga dobrze nasłonecznionego stanowiska. Polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także na rabaty i do kompozycji, dobrze prezentuje się w założeniach pokrojowych oraz barwnych. Z powodzeniem może rosnąć w pojemnikach.
Sosna Banksa 'Scheverdingen' została znaleziona jako czarcia miotła w 1981 r.  w Kanadzie, w pobliżu Winnipeg, przez niemieckiego szkółkarza Güntera Horstmanna.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Banksa 'Schneverdingen'

Sosna Banksa 'Schneverdingen'

Pinus banksiana 'Schneverdingen' Karłowa, wolno rosnąca odmiana o pokroju kulistym u młodych roślin, lekko spłaszczonym u starszych. Dziesięcioletnie rośliny zwykle osiągają 1,5 m wysokości i 2 m szerokości, na słabszych glebach rosną słabiej. Dobrze zagęszczony, bardzo mocno rozkrzewiony krzew o regularnym kształcie. Igły krótkie, wąskie, skręcone i pogięte, zielone z żółtym odcieniem. Nie zawiązuje szyszek. Całkowicie mrozoodporna odmiana ...