Sosna Banksa 'Naponset'

Sosna Banksa 'Naponset' Pinus banksiana 'Naponset'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Pinus banksiana 'Naponset'

 

Ciekawa odmiana, która niekoniecznie jest zarezerwowana dla kolekcjonerów oraz pasjonatów czarcich mioteł. Rośnie wolno, roczne przyrosty tej odmiany to 5 – 8 cm, w młodości sporadycznie może wytwarzać przyrosty nieco dłuższe. Posiada budowę lekko ażurową, co jest charakterystyczne dla tej odmiany i stanowi jedną z jej cech rozpoznawczych. W starszym wieku, w wyniku wykształcenia wielu rozgałęzień pędów sosna ta przybiera już nieco bardziej regularną budowę, jednocześnie zagęszczając się wewnątrz korony. Ładne są igły tej odmiany, lekko skręcone, jasnozielone w zimie, ciemnozielone w lecie, rzadko rozmieszczone na pędach.

Charakterystyczny jest także niesamowicie przyjemny zapach żywicy jaką wydziela ta odmiana, posiada on wyraźnie cytrusową nutę i różni się znacząco od innych odmian szeroko uprawianych w ogrodach. Do dobrego wzrostu nie wymaga żadnych specjalnych gleb, wystarczą nawet piaszczyste lub lekko gliniaste gleby o niskim poziomie wilgotności. Ładnie wygląda w połączeniu z korą oraz większymi kamieniami, szczególnie ładne formy potrafi wykształcać także sadzona na pochyłościach terenu. W kompozycjach dobrze będzie się czuć w towarzystwie kosodrzewin, świerków półkarłowych oraz różnych odmian jodeł. Całkiem ładnie komponuje się z odpowiednio dobranymi trawami. Odmiana w pełni mrozoodporna, nie wymaga okrywania nawet w przypadku silnych mrozów i nadaje się do sadzenia na terenie całego kraju.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys.20-30cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Banksa 'Naponset'

Sosna Banksa 'Naponset'

Pinus banksiana  'Naponset'   Ciekawa odmiana, która niekoniecznie jest zarezerwowana dla kolekcjonerów oraz pasjonatów czarcich mioteł. Rośnie wolno, roczne przyrosty tej odmiany to 5 – 8 cm, w młodości sporadycznie może wytwarzać przyrosty nieco dłuższe. Posiada budowę lekko ażurową, co jest charakterystyczne dla tej odmiany i stanowi jedną z jej cech rozpoznawczych. W starszym wieku, w wyniku wykształcenia wielu rozgałęzień pędów ...