Sosna Banksa 'Banska Stiavnica'

Sosna Banksa 'Banska Stiavnica' Pinus banksiana 'Banska Stiavnica'

28,00 zł

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Pinus banksiana 'Banska Stiavnica'
Odmiana znaleziona przez J. Červený w 1988 r. w słowackim arboretum w Kysihýbel, znana także pod nazwami 'Abš' i 'Kysihýbl'. Zależnie od warunków wzrostu, po 10 latach osiąga 0,8-1,5 m wysokości, po wielu latach dorasta do ok. 3 m. Rośnie w formie szerokiego, bardzo nieregularnego i asymetrycznego stożka. Igły długości 2-3 cm, jasnozielone, lekko skręcone lub pogięte.
Bardzo wytrzymała odmiana, charakteryzująca się dużą odpornością na niskie temperatury, suszę i zanieczyszczenie powietrza. Może rosnąć na praktycznie każdej, niezbyt mokrej glebie, toleruje nawet gleby bardzo suche, piaszczyste, jałowe. Na glebach żyznych rośnie nieco mocniej. Wymaga stanowiska słonecznego. Sosna Banksa 'Banska Stiavnica' doskonale nadaje się do ogrodów skalnych i na wrzosowiska, bardzo efektowna zarówno rosnąca samotnie, jak i w towarzystwie roślin niskich lub płożących, eksponujących jej oryginalny pokrój. Polecana do ogrodów przydomowych i parków, doskonale sprawdza się w zieleni miejskiej i osiedlowej.

  • Pojemnik C2
  • Model Wys. 15 - 35 cm

Napisz swoją recenzję

Sosna Banksa 'Banska Stiavnica'

Sosna Banksa 'Banska Stiavnica'

Pinus banksiana 'Banska Stiavnica' Odmiana znaleziona przez J. Červený w 1988 r. w słowackim arboretum w Kysihýbel, znana także pod nazwami 'Abš' i 'Kysihýbl'. Zależnie od warunków wzrostu, po 10 latach osiąga 0,8-1,5 m wysokości, po wielu latach dorasta do ok. 3 m. Rośnie w formie szerokiego, bardzo nieregularnego i asymetrycznego stożka. Igły długości 2-3 cm, jasnozielone, lekko skręcone lub pogięte. Bardzo wytrzymała odmiana, ...